Loading

Batų dydžiai

Batų, batelių, sportbačių, botų ir kitos avalynės dydžiai. Informacija apie UK, US bei europinius standartus.
Sakoma, kad spaudžiantys batai palieka žymes ant veido… Tie, kam teko tokius dalykus patirti, tikrai pritars tokiai nuomonei. Laimei,parduotuvių lentynos dabar lūžta nuo pačios įvairiausios avalynės, tinkamos kiekveionam sezonui, pigesnės ir brangesnės, ultra madingų ir klasikinių modelių, belieka tik išsirinkti tinkamiausią, atsižvelgiant į pėdos formą, dydį ir savo amžių.

Gamintojai avalynę skirsto į tris kategorijas – skirtą normaliai, plokščiai pėdai ir pėdai su aukštu sklautu.

Ruošiantis pirkti avalynę, pravartu pasimatuoti savo pėdos dydį stovint, o ne sėdint. Neverta tikėtis, jog tokio dydžio batai, kokius dėvėjoter jaunystėje, jums tiks visą amžių. Deja, bėgant metams, kinta ne tik pėdos dydis, bet ir forma. Jaigu norite nusipirkti tikrai patogius batus, į parduotuvę renkitės vakarop, kai po darbo dienos kojos pabrinkusios. Avalynė, kuri bus patogi pavargusiosm kojoms, tikrai neįspaus skausmingos išraiškos jūsų veide.

Avalynę matuokitės su tokiomis kojinėmis, kokias nešiosite su perkamais batais – žieminius batus, be abejo, avėsite su storesnėmis kojinėmis, taigi, jų ir reikia erdvesnių. Gerai, kad jau galima pasirinkti batus ne tik pagal ilgį, bet ir pagal plotį. Jeigu dėvite ortopedinius įdėklus, jų nepamirškite ir eidami pirkti batų. Tik tuomet nusipirksite batus, kuriuose kojos jausis laisvai ir patogiai. Neabejodami atsisakykite netgi labai gražių, tačiau smukčiojančių arba per siaurų batų.

Kojoms reikia avalynės iš “laisvai kvėpuojančios” medžiagos. Geriausia rinktis natūralios odos arba kito natūralaus pluošto avalynę, užtikrinnačią gerą ventiliaciją. Kojos bus sveikos, neturėsite nepatogumų dėl nemalonaus jų kvapo nusiavus.

Beje, nepamirškite, jog patogiausiai vaikščiosite su batasi storesniu padu. Natūralios odos padai skirti avalyneidėvimai patalpose. Jai kenkia drėgmė.

Moterims ir merginoms labai patinka aukštakulniai, tačiau juos geriau palikti tik ypatingoms progoms, kasdienai renkantis patogesnius žemesne pakulne. Nuolat avimi aukštakulniai sutrikdo vestibiuliarinį aparatą, kuris atsakingas už pusiausvyrą, o per ilgesnį laiką suprastėja ir laikysena.

Prieš matuojant naują avalynę mažiems vaikams, reikia leisti jiems šiek tiek pabėgioti po parduotuvę be batų, kad išsitiestų pirštai. Tada išsirinksite tinkamo dydžio batukus.

Prekybos direktorė, batuspinta.lt